Łukasz Drozda


Z Grochowem są związani od pokoleń, od całkiem niedawna lub już dawno się wyprowadzili. To powiązanie nazywają szczęśliwym, przypadkowym lub próbują o nim zapomnieć. Nie mają jednak wątpliwości, że doświadczenie tej części miasta pozostaje elementem ich tożsamości. W cyklu „Grochów gadany” właśnie ta złożoność interesuje nas najbardziej.

O Grochowie rozmawiamy z osobami reprezentującymi różne dziedziny sztuki i kultury — z piszącymi, tworzącymi muzykę czy występującymi na scenie. W kameralnej, sąsiedzkiej i bezpiecznej atmosferze pytamy o to, co ich w tej części miasta inspiruje, pozwala odetchnąć i męczy. Co chcieliby zmienić, a do czego podchodzą z uznaniem.

Zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Drozdą — politologiem, urbanistą i doktorem nauk o polityce publicznej. Adiunkt na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz wykładowca w School of Ideas Uniwersytetu SWPS. Jako badacz z obszaru studiów miejskich szczególnie interesuje się gentryfikacją oraz procesami stanowienia polityki miejskiej w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest autorem kilku książek, między innymi „Uszlachetniając przestrzeń. Jak działa gentryfikacja i jak się ją mierzy” (2017), „Urbanistyka oddolna. Koszmar partycypacji a wytwarzanie przestrzeni” (2019) czy wydanej w tym roku „Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce”.

Rozmowę poprowadzi Nina Olszewska — doktora nauk humanistycznych, geodetka i absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Publikowała między innymi w Krytyce Politycznej, „Dużym Formacie”, magazynach „Kontakt” i „Non/fiction”. Jest autorką książki „Pudło. Opowieści z polskich więzień” (2020). Na Grochowie mieszka od 2018 roku.

Grochów gadany | Łukasz Drozda | spotkanie sąsiedzkie

Lokalizacja

Jak trafić na spotkanie? Pieszo, rowerem lub komunikacją miejską! Szukaj białego budynku i czarnej furtki.

Dom Sztuki
ul. Jana Sztuki 17

Informacje

🎟️ Wstęp jest oczywiście bezpłatny.
🚰 Zapewniamy wodę z miętą.
🌳 Spotkanie odbędzie się w ogrodzie, czyli na nieutwardzonej powierzchni.
🪑 Mamy ograniczoną ilość krzeseł, dlatego zachęcamy do zabrania koca lub czegoś do siedzenia.
🚽 Na miejscu nie ma ogólnodostępnej toalety, jednak w razie potrzeby udostępnimy łazienkę na pierwszym piętrze.