Historie oddolne — czyli jakie? Trudne, ale i budujące, związane z pracą i codziennym życiem, zwyczajne i nienormatywne. Przede wszystkim — nasze. Nie zawsze słyszane, ale zawsze warte opowiedzenia.
Zapraszamy do Domu Sztuki na warsztaty z pisania autofikcji!
Skupimy się na narzędziach opisywania własnej historii i opowiadania o najbliższych. Porozmawiamy o wplataniu wątków społecznych czy politycznych, a także o tym, kiedy warto jednak ograniczać się do najbardziej intymnych opowieści. Przede wszystkim będziemy pisać, skreślać i zapisywać jeszcze raz.
Warsztaty poprowadzi Jarek Skurzyński — prozaik, eseista i damatopisarz 🖊️
Autor „Tylko ateiści zostaną zbawieni” (2015), „Zrolowany wrześniowy Vogue” (2020) czy wydanej niedawno prozy autobiograficznej „Zły syn” (2024). Jego teksty były publikowane w Magazynie Szajn, Wizjach czy nieistniejącym już Magazynie Drobiazgi. Mieszka na pograniczu wszystkiego, w kamienicy i w Szczecinie. Ma dwa psy i je uwielbia. W swojej twórczości rozwija tematy związane z LGBTQ, tożsamością, wyobcowaniem, a także funkcjonowaniem jednostek w opresyjnych systemach. W dramatach i prozie podejmuje wątki związane z powielaniem traumy jednostkowej i zbiorowej.
W zgłoszeniu prosimy o dołączenie krótkiego tekstu o charakterze pamiętnika, autofikcji czy prozy autobiograficznej, który będzie rozwijany w czasie warsztatów.
Harmonogram naboru:
Zgłoszenia do 19 października, 15:00 (sobota)
Informacja zwrotna: 21 października (poniedziałek)
Harmonogram warsztatów:
26 października (sobota)
27 października (niedziela)
9 listopada (sobota)
10 listopada (niedziela)
Zawsze od 11:00 do 14:00. Po części wspólnej będzie możliwość indywidualnej konsultacji tekstów.
Dom Sztuki
ul. Sztuki 17
♿ Warsztaty odbędą się na piętrze, więc dostęp może być utrudniony dla osób z ograniczoną mobilnością.
🔗 Kliknij i dołącz do wydarzenia. Będziemy szczęśliwi, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi →
Zgłoszenia zakończone
📝 Dziękujemy za zgłoszenia! Otrzymaliśmy 21 zgłoszeń, a do udziału zaprosiliśmy 9 osób.
Będą zdjęcia
📷 Biorąc udział w wydarzeniu, wyrażasz na zgodę na utrwalanie wizerunku.
Patronuje
Finansuje
Historie oddolne — czyli jakie? Trudne, ale i budujące, związane z pracą i codziennym życiem, zwyczajne i nienormatywne. Przede wszystkim — nasze! Nie zawsze słyszane, ale zawsze warte opowiedzenia.
Historie oddolne to nowe działanie, które inicjujemy jako Dom Sztuki. Naszym celem jest powołanie Grochowskiego Archiwum Społecznego, które ma uzupełniać historię o dotychczas nieobecne wątki i budować lokalną tożsamość.